Perfekcyjne dopasowanie – wiedza, czy osobowość?

NAJSTARSZA DEVOPSOWA KONFERENCJA W POLSCE
8 czerwca 2018

Close up Businessmen Hands Holding Puzzle Pieces with Conceptual Know How Texts.

 

Perfekcyjne dopasowanie – wiedza, czy osobowość? 

Rekrutacja to bardzo złożony proces, gdzie wszystko ma znaczenie – nie tylko umiejętności techniczne, które są bardzo ważne, by pracownik mógł należycie wykonywać swoje obowiązki, ale także kwestia kompetencji miękkich. Kładziemy duży nacisk na dopasowanie Kandydata pod względem osobowości do kultury organizacyjnej przyszłego pracodawcy. Zależy nam, by przyszli pracownicy bez problemu odnaleźli się w nowym miejscu, a nasi Klienci byli zadowoleni z efektów pracy nowego członka zespołu.

Zanim oferta ujrzy światło dzienne

Zanim przygotujemy ofertę, która trafi do Kandydatów, dokładnie zapoznajemy się z wymaganiami i potrzebami naszych Klientów. Pragniemy poznać jak najwięcej szczegółów dotyczących specyfiki pracy oraz kulturę organizacyjną firmy, dla której planujemy rozpocząć rekrutację. Ważna jest dla nas szczera rozmowa i otwartość do współpracy – to klucz do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego w sposób profesjonalny i satysfakcjonujący każdą ze stron, zarówno Kandydata jak i Klienta. Przykładamy dużą wagę do opracowania dodatkowych informacji o stanowisku, o zaletach firmy, benefitach wynikających ze współpracy z naszym Klientem, wymaganiach technicznych oraz miękkich. W naszym ogłoszeniu chcemy zawrzeć jak najwięcej konkretnych informacji, dzięki czemu Kandydat już na samymi początku przed przystąpieniem do procesu, ma pełen obraz stanowiska pracy wraz z jego specyfikacją i potencjalnymi wyzwaniami, które mogą na niego czekać, co oszczędza czas, a Klient poznaje osoby realnie zainteresowane jego ofertą i nawiązaniem współpracy konkretnie z nim.

Wiedza kluczem do sukcesu

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wyszukanie osób pasujących do oferty, weryfikacja ich umiejętności oraz budowanie z nimi relacji. W Hunt4IT kładziemy duży nacisk na wiedzę i zrozumienie branży IT przez naszych rekruterów, co pomaga nam swobodnie rozmawiać ze Specjalistami, nie tylko rozpoznać czy wymagania firmy odpowiadają ich kompetencjom i poznać mocne i słabsze strony ich umiejętności, ale także zidentyfikować ich realne potrzeby i skonfrontować je w kontekście oferty. Staramy się naszym procesom dodać dodatkową wartość i być dla naszych Klientów i Kandydatów więcej niż rekruterami, pragniemy być partnerami biznesowymi i mieć realny wpływ na jakość całego procesu dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. Każdy nowy proces rekrutacyjny jest dla nas okazją, by konfrontować się z rynkowymi wyzwaniami i na ich podstawie tworzyć coraz to doskonalsze rozwiązania popularnych problemów. Wiemy, że proces rekrutacyjny to jest duża odpowiedzialność i dokładamy wszelkich starań, by był przeprowadzany należycie, a zatrudniona osoba, znalazła odpowiednie miejsce, które będzie spełniało jej oczekiwania, dawało szansę na rozwój i angażowało w interesujące projekty. Szczególną wagę przykładamy do usprawnienia procesu rekrutacji i jego skrócenia właśnie poprzez efektywne połączenie potencjalnego kandydata z pracodawcą.

CV to nie wszystko

Wiemy, że rekrutacja to nie tylko ilość przesyłanych CV, ale jakość przeprowadzonych procesów i zadbanie o potrzeby uczestników tego procesu. To także oferta, która trafnie i rzetelnie oddaje specyfikę pracy, ale również wzajemne dopasowanie Klienta i Kandydata, aby obu stronom zapewnić satysfakcjonującą współpracę i realizację założonych celów.Stawiamy na szczerość, oszczędność czasu i partnerstwo, aby każda strona czuła się aktywnym uczestnikiem procesu i miała wpływ na jego ostateczny kształt.